II Silja Line seurakisat - Tulokset

Inari

Silja Line seurakisat Ivalon urheilukentällä.

Sää pilvipouta, etusuoralla kolea ja vastainen itätuuli, lämpötila +10,5 astetta

Tulokset

Juoksulajit

T5 40m 1.Unna Guttorm 8,87, 2. Maija Heikkilä 9,01, 3. Seela Korhonen 10,80, 4. Aino- Emilia Halvari 11,87, 5. Johanna Ikonen 12,93,

P5 40m 1. Roope Leppiaho 10,89, 2. Santeri Nykänen 11,41 3. Lauri Aarnio 12,80, 4. Timo Luder 14,06, 5. Eero Aarnio 18,00, 6. Leo Ikonen 23,81, 7. Timi Pekkala 45,43.

T7 60m 1. Siiri Kurkela 13,62, 2. Iris Lepojärvi  13,68, 3. Aada Tervahauta 13,69,   4. Viivi Mikkola 13,71,

P7 60m 1. Kurt Rödel 12,69,  2. Ante Tervahauta 13,42,  3. Aapo Sorvari 13,94, 4. Torsti Kärnä 17,16,

T9 60m 1. Elma Korhonen 11,50, 2. Vilja Järvinen 11,52, 3. Elina Kotikangas 13,19, 4. Tuua Gröndahl 13,25, 4. Sofia Krupula 13,49,

P9 60m 1. Arttu Pekkala 10,22,      2. Konsta Lyöri 10,94, 3.

T11 60m 1. Katri Siivikko 10,16, 2. Juulia Järvinen 10,40, 3. Evia Temonen 10,43,  3. Sofia Aarnio 10,43, 5. Veera Nykänen 11,18, 6. Ellen Tervahauta 11,26, 7. Inka Keskitalo 12,72,    

P11 60m 1. Kosti Björkstedt 10,59,

T13 60m 1. Iia Keskitalo 9,80, 2. Iida Lappalainen 10,14, 3. Iidan Tervahauta 10,16, 4. Emma Lappalainen 10,19,  4. Anna Tervahauta 10,19, 6. Viivi Kyrö 10,38, 7. Emili Portti 10,54,

P13 60m 1. Otso Lepojärvi 10,40, 2. Jonne Mikkola 10,63,

P15 100m      1. Akseli Björkstedt 13,36, 2. Arno Ranta 14,62,

Naiset 100m 1. Hanna Lepojärvi  15,03,

Miehet 100m 1. Petteri Pekkala 13,25, 2. Janne Tervahauta 14,37,

T5 400m 1. Unna Guttorm 1,58,38, 2. Maija Heikkilä 2,02,92, 3. Aino- Emilia Halvari 2,28,66, 4. Seela Korhonen 2,30,34, 5. Johanna Ikonen 3,13,42,

P5 400m 1. Roope Leppiaho 2,07,08, 2. Santeri Nykänen 2,22,00 2. Lauri Aarnio 2,22,00, 4. Eero Aarnio 5,00,88,

T7 600m 1. Aada Tervahauta 3,03,5, 2. Viivi Mikkola 3,13,9, 3. Siiri Kurkela 3,22,7, 4. Iris Lepojärvi 4,24,9,   

P7 600m 1. Aapo Sorvari 2,56,6, 2.  Ante Tervahauta 3,03,9, 3.  Kurt Rödel 3,22,0, 4. Torsti Kärnä 3,50,2,

T9 600m 1. Vilja Järvinen 2,50,1, 2. Elma Korhonen 2,50,9, 3. Elina Kotikangas 3,12,8, 4. Tuua Gröndahl 3,28,7, 5. Sofia Krupula 3,29,3,

P9 600m 1. Arttu Pekkala 2,18,3,        2. Konsta Lyöri 2,25,9, 

T11 1000m 1. Veera Nykänen 4,13,8, 2. Sofia Aarnio 4,17,7,     3. Inka Keskitalo 4,59,2, 4. Anja Hannola 5,03,1, 4. Evia Temonen 5,03,1, 6. Katri Siivikko 5,06,5,

P11 1000m 1. Kosti Björkstedt 4,13,4,

T13 1000m    1. Emma Lappalainen 3,52,3, 2. Iia Keskitalo 4,04,6, 3. Iida Tervahauta 4,12,9, 4. Emili Portti 4,25,6, 5. Anna Tervahauta 4,57,7,  

P15 1000m 1. Akseli Björkstedt 3,21,5

 

Pallonheitto

T5 1. Maija Heikkilä 9.55 2. Unna Guttorm 5.91 3. Aino-Emilia Halvari  5.71 4.  Johanna Ikonen 4.75 5. Seela Korhonen 3.47,

P5 1. Roope Leppiaho 13.21 2. Timi Pekkala 9.30 3. Lauri Aarnio 8.75 4. Timo Lüder 6.35 5. Eero Aarnio 4.75 6. Santeri Nykänen 4.25 7. Leo Ikonen 3.00,

T7 1. Aada Tervahauta 9.62 2. Siiri Kurkela 6.58 3. Iris Lepojärvi 5.93 4. Viivi Mikkola 5.30

P7 1. Aapo Sorvari 12.43 2. Kurt Rödel 11.35 3. Torsti Kärnä 6.50,

T91. Tuua Gröndahl 15.10 2. Elina Kotikangas 14.05 3. Elma Korhonen 12.76 4. Vilja Järvinen 11.75 5. Sofia Krupula 8.40

P9 1. Arttu Pekkala 24.25 2. Konsta Lyöri 16.83

 

Junnukeihäs

T11 1. Veera Nykänen 12.40 2. Juulia Järvinen 12.34 3. Anja Hannola 10.52 4. Inka Keskitalo 9.68 5. Katri Siivikko 8.27 6. Ellen Tervahauta 6.62,

P11 1. Kosti Björkstedt 10.61,

T13 1. Iida Lappalainen 20.78 2. Emma Lappalainen 18.42 3. Iia Keskitalo 17.86 4. Anna Tervahauta 12.98 5. Viivi Kyrö 11.88 6. Iida Tervahauta 9.73,

P13 1. Otso Lepojärvi 18.16 2. Jonne Mikkola 13.79,

 

Keihäs

P15 600g 1. Arno Ranta 33.60 2. Jesse Ursin 32.95 3. Akseli Björkstedt 25.45,

M 800g 1. Petteri Pekkala 34.25,

 

Korkeus

T7 1. Siiri Kurkela 81 2. Aada Tervahauta 75 3. Iris Lepojärvi 69 4. Viivi Mikkola 66

P7 1. Torsti Kärnä 81 2. Kurt Rödel 75 3. Aapo Sorvari 75 4. Ante Tervahauta 75,

T9 1. Elma Korhonen 85 2. Vilja Järvinen 75 3. Elina Kotikangas 75 4. Sofia Krupula 70 5. Tuua Gröndahl,

P91. Konsta Lyöri 75,

T11 1. Katri Siivikko 103 2. Juulia Järvinen 100 3. Anja Hannola 97 4. Veera Nykänen 97 5. Evia Temonen 80 6. Ellen Tervahauta ja Sofia Aarnio 75 8. Inka Keskitalo -

P11 1. Kosti Björkstedt 100,

T13 1. Anna Tervahauta 110 2. Iida Tervahauta 110 3. Iia Keskitalo 105 4. Iida Lappalainen 95,

P13 1. Otso Lepojärvi 125,

P15 1. Akseli Björkstedt 140